YDA PARK AVENUE TWIN, (ANKARA)

Empty section. Edit page to add content here.

YDA CENTER, (ANKARA)

YDA Group Gayrimenkul Geliştirme Projelerinden YDA Center ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi’yle yapılan
kat karşılığı inşaat arsa payı devri sözleşmesi kapsamında, Çankaya ilçesi, Karakusunlar Mahallesi, 29096 ada 6 (yeni 10) parsel üzerinde YDA tarafından ofis ve ticari alanlardan oluşan bir gayrimenkul geliştirme projesi hayata geçirilmektedir.
Projenin güney tarafında, hem ofis kulesindeki kullanıcılara hem de kente hizmet edecek, altı kapalı otopark, üstü ise peyzaj ve yeme-içme alanı olarak kullanılacak bir park alanı da projede yer almaktadır. Kompleks 3 ana elemandan; ‘Kentsel Plaza’, ‘High Flat Ofis’, ‘Park Alanı’ ve bu elemanları birbirine bağlayan bir ‘Kentsel Boşluk’tan oluşmaktadır. Proje’nin 2016 yılı sonu itibarıyla tamamlanma oranı %32’dir. Mühendisliği sanata çeviren anlayışıyla şehrin yeni sembolü olan YDA Center Ankara’nın tam kalbinde yer almaktadır. Ankara’nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üzerinde, Konya Yolu, Anadolu Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı gibi önemli yollarla bağlantısı olan, Metro ve Ankaray Söğütözü İstasyonu’nun tam üstünde yer alan YDA Center; eşsiz konumu ile bakanlıklara, ticaret odasına, otellere, özel hastanelere, alışveriş merkezlerine sadece yürüme mesafesindedir. Ayrıca, YDA Center metro istasyonu ile doğrudan bağlantısı olan, Ankara’nın tek iş ve yaşam merkezi projesidir.

YDA Center Ankara’nın merkezinde ve en değerli arsalarından biri üzerinde yer almaktadır.
Ayrıca, proje metro istasyonu ile doğrudan bağlantısı olan Ankara’nın tek ofis projesidir.

YDA SÖĞÜTÖZÜ RESIDENCES & OFFİCES, (ANKARA)

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (%70) ile Bortor Turizm İnşaat Tic. Ltd. Şti. (%30) ortak girişiminde hayata geçirilecek olan projeye 2014 yılı sonunda başlanılmış olup, hedeflenen bitiş tarihi konutlar için Ağustos 2018, ofisler için Aralık 2018’dir.

Mülkiyeti Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü’ne ait, Ankara ili, Çankaya ilçesi, Söğütözü Mevkii’nde 16136 ada 7 parselde bulunan, 49.134 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde toplam 3 blok 324 daireden oluşan, zemin üstü 38-39 katlı konut blokları ile toplam 5 bloktan oluşan, ofis ve ticaret binalarını kapsayan bir yatırım projesidir.

Konutların dağılımı; 266 adet 4+1 daire, 37 adet 5+1 daire, 12 adet süit-birleşik daire ve 9 adet dubleks daire şeklindedir. Ofisler ise değişik m2’lerde satışa sunulacaktır. İşveren Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ile arsa karşılığı garantili sabit gelir paylaşımı sözleşmesi kapsamında, 09.05.2011 tarihinde anlaşma yapılmış ve bu sözleşme hükümleri çerçevesinde gerekli proje onayları veruhsatlar alınarak inşaat yapımına başlanmıştır.

Ofis blokları inşaat alanı 224.700 m2, konut blokları inşaat alanı 144.000 m2 olup, toplam kapalı inşaat alanı 368.700 m2’dir. Proje kapsamında, ofis ve konut alanlarına ilaveten, 3.000 m2’lik süpermarket, 8.000 m2’lik spor ve SPA merkezi ve 2.500 m2 toplam alana sahip restoran ve cafeler de bulunacaktır. Konut ve ofis yapılarının üst sınıf A Plus yapı anlayışı ile üretilip, satışa sunulması hedeflenmiştir.

Projeyi farklı kılan en önemli özelliklerden biri lokasyonudur. Ankara’nın en önemli ulaşım arterlerinin ortasında yer alan, hem konut hem de ofis yapılarına uygun yerleşim sağlayabilen bir noktadadır. Toplu taşıma, metro ve özel araçla ulaşım çok kolay ve hızlıdır. Tüm resmi binalara yakınlığı da ofis yerleşimi için özel önem arz etmektedir. Arsa çevresinde bulunan yeşil alanların yoğunluğu ise konut sakinlerine daha rahat bir yaşam tarzı sunacaktır.

YDA PARKLINE KONUT PROJESİ (ANKARA)

YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Gayrimenkul Geliştirme çalışmalarına 2014 yılında başlanılan ve günümüz itibari ile yapım ruhsatı alınan projenin inşaatına Eylül 2017 tarihinde başlanılacaktır. YDA PARKLINE Konut Projesi’nin Aralık 2019 tarihinde bitirilmesi planlanmaktadır. YDA PARKLINE projemiz şehrin hızla gelişen Çayyolu bölgesi ile Yaşamkent arasında, Çayyolu bölgesinin ticari faaliyet ve canlılık anlamında en yoğun eksenlerinden biri olan Park Caddesi ekseni üzerinde bulunmaktadır. Projemiz çoğunluğu 4+1 dairelerden oluşan toplam 493 Konut birimi ve bu birimlere hizmet eden ticaret ve sosyal alanlarından oluşmaktadır. Konut birimlerinin kendi içindeki organizasyonunda gösterilmiş olan hassasiyet kadar bu alan içerisindeki yaşamı kolaylaştıracak ve zenginleştirecek kapalı havuz, fitness, sauna, masaj odası, hamam, çocuk oyun alanları ile kafe fonksiyonunu içeren sosyal tesis ve günlük ihtiyaçları karşılayacak market ve ticaret alanlarını içeren bir yapı bütününün projemize entegre edilmesi ve tercih edenlerce kullanılması önemsenmiştir. Yaklaşık 33 dönümlük arazimiz içerisinde en net ve kullanılabilir yeşil alan tanımını sağlayacak şekilde tüm yapılar çeperlere
yerleştirilmiştir. Yapı bütününün simgesi olan yüksek bloklar arazinin kuzey çeperinde arka alanı da orman olan
hatta yerleştirilmiş ve blokların yoğun doku içerisinde yer almasının bu şekilde önüne geçilmiştir. Bu bloklar hem projenin benzerlerinden ayrışması hem de kendi içinde tek düzelik yaratmaması açısından farklı yüksekliklerde planlanmıştır. Bu çalışmanın sonucunda blok oturum alanları haricinde 26.500 m2 peyzaj alanı elde edilmiştir. Arazinin güney hattında ise yüksek blokları sıkıştırmaması, yapı bütünündeki ölçeği dengelemesi ayrıca orta alandaki yeşil bölüm üzerinde gölgeleme yapmaması açısından yeşile yakın bir yaşamı tercih eden, bireylere yönelik yatay kütle çözümleri tercih edilmiştir. Yüksek blok şemalarında her dairenin katta kendi cephesini domine eden tek daire olmasını sağlamak, balkon ve kış bahçesi kullanımlarında bu avantajı vurgulamak için simetrik yerleşim yerine çekirdek etrafında dönen yenilikçi bir şema kullanılmıştır. Bu, planlamanın esasını oluşturan bir karar olarak benimsenmiştir. Daire içlerinde mutfak ve oturma birimlerinin bir
arada olabileceği, ailenin beraberce daha çok vakit geçirebilmesine yönelik bir mutfak alanı tasarlanmış olup, bu alan giriş ve ana holün merkezine konumlandırılarak hem giriş alanının aydınlık ve ferah olması hem de tüm gündüz yaşam alanlarının bir arada olabilmesi hedeflenmiştir. Salon mekanının ünite içerisindeki en geniş hacimli alan olmasından yola çıkılarak köşede planlanması ve iki cepheden güneş ve manzara alması hedeflenmiştir. Konut içerisinde sadece yaşama alanları değil ihtiyaç duyulabilecek vestiyer, çamaşır, giysi odası alanları da en hassas biçimde rahat kullanılabilir büyüklüklerde tasarlanmıştır. Bu şekli ile tüm birimlerde yaşayacak insanların mevcut ve oluşabilecek ihtiyaçlarına cevap verebileceği kadar geniş, ferah ve esnek ünitelerin bütünleştiği ve bu ünitelerin bir araya geldiği yeşil ve zengin bir sosyal hayatı hedefleyen proje üretme hedefi gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.

İSTANBUL FİNANS MERKEZİ YDA PRIME OFİS PROJESİ (İSTANBUL)

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihalesi yapılan ve YDA İnşaat San. ve Tic. A.Ş.’nin arsa satış karşılığı gelir paylaşımı modeli ile inşa edeceği İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’ndeki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Binası’nın İnşaatına ait projeler hazırlanmış olup, şantiye organizasyonu ve mobilizasyonu tamamlanmıştır. Proje onayını takiben 2016 yılının ilk yarısında inşaatına başlanılacak olup projenin Aralık 2018 itibariyla bitirilmesi hedeflenmektedir. Sözleşme kapsamında yer alacak, ofis ve alışveriş merkezi ile ilgili tüm ortak alanların ve BDDK’ya teslim edilecek, ofis alanının anahtar teslimi tüm işleri yapılacaktır. Kiralanacak veya satılacak ofis ve alışveriş merkezi bağımsız bölümlerinin içleri shell & core mantığında tamamlanacaktır.

21.717 m² arsa alanlı parselde, 326.000 m²’lik yapı inşaat alanına sahip, zemin+7 katlı podyum üzerinde yükselen 3 bloktan oluşan bir proje yer almaktadır. Projenin zemin ve 1. katlarında dükkan ve lobi alanları yer alırken, üst katlar ofis alanlarından oluşmaktadır. 3 bloktan ikisi zemin+17 kat olup YDA’ya aittir. Diğer blok ise zemin+28 kat olup BDDK’ya aittir. Zemin kat altında 7 adet bodrum kat bulunmaktadır. Bu katların da YDA ve BDDK arasında paylaşımı yapılmıştır. BDDK’ya ait alanlarda hizmet alanları, otopark alanları ve teknik alanlar yer alırken; YDA’ya ait alanlarda otopark, depo ve teknik alanlar yer almaktadır. Söz konusu YDA/BDDK Projesi; hem Finans Merkezinin kalbi olacak hem de günün 24 saati yaşayan bir kampüs olma özelliğinde olan ve 30 bin kişiye istihdam yaratacak dev ölçekteki bir projenin içerisinde yer alacaktır. Projenin bulunduğu bu modern kompleksin hedefi İstanbul’u uluslararası bir finans merkezi haline getirmek ve markalaştırmaktır. İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, değeri çok yüksek, şehir ölçeğinde bir çekim merkezi yaratacak, güçlü, prestijli ve nitelikli bir proje alanıdır. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek proje alanında; tasarladığımız yapıların bütüne uyumuna, özgün ifade zenginliğine, kişilikli mimari anlatımına önem verilmiş olup, LEED kriterleri dikkate alınarak, yenilikçi, sürdürülebilir ve yüksek teknolojiyi barındıran binalar oluşturulmasına özen gösterilmiştir.

ANKARA GÖLBAŞI İNCEK KONUTLARI, (ANKARA)

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ihale edilerek yatırımı yapılan Ankara Gölbaşı İncek 2.
Etap 1.585 Adet Konut, 1’er Adet Sosyal Tesis, 32 Derslikli İlköğretim Okulu, Cami, Spor Salonu, Ticaret Merkezi,
3 Adet Büfe İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşleri, YDA-Yüksel Ortaklığı tarafından sürdürülmektedir. Projenin hedeflenen bitiş tarihi ise Ağustos 2017’dir. Sözleşme kapsamında, 1.585 adet konut, 25 adet otopark, 1’er adet sosyal tesis, 32 derslikli ilköğretim okulu, cami, spor salonu, ticaret merkezi ve 3 adet büfe yapılacak olup, proje, Zemin+14 ve Zemin+25 kat yüksekliklere sahip 6 tip toplam 35 adet bloktan oluşan modern bir siteden oluşmaktadır.

Projenin 2016 yılı sonu itibarıyla tamamlanma oranı %54,6’dır.

TOKİ’nin sosyal donatılar ve yeşil alanlarla bütünleşmiş bir projesidir.

YDA WEST AVENUE KONUT & TİCARİ ALANLAR PROJESİ (ANKARA)

Ankara’nın en işlek bölgelerinden Batıkent’te, modern mimarisi, sosyal imkânları ve yeşil alanları ile kaliteli yaşam merkezi olmayı hedefleyen karma kullanımlı bir projedir. Batıkent’in ana ulaşım aksı üzerindeki konumu ile Ostim, Anadolu Bulvarı, Çevre Yolu ve İstanbul Yolu’na direkt erişim sağlanmaktadır. Proje; 330 dönüm arsa üzerinde, 19 blokta, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipolojili 4500 adet konuttan oluşmaktadır. Cadde mağazalarının yer aldığı alışveriş kompleksi, market, benzin istasyonları, aile ve çocuk eğlence merkezi, sosyal tesis ve rekreasyon alanları ile birlikte projelendirilen bu dev Konut Kompleksi; bölgede en büyük yaşam merkezi olmayı hedeflemektedir.