ÜMRANİYE PEDİATRİ VE KADIN DOĞUM HASTANESİ

İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB) tarafından, İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında yapılmaktadır. İPKB’ye bu kapsamda yapılan ilk hastane olan Ümraniye Pediatri ve Kadın Doğum Hastanesi, YDA Grubun Yükleniminde devam etmektedir.Ümraniye Egitim ve Arastirma Hastanesi’nin bahçesine mevcut hastanenin isleyisini kesintiye ugratmadan yapilacak Ümraniye Kadin Dogum ve Çocuk Hastaliklari Hastanesi, yaklasik 100 bin metrekare kapali alana sahip olacak. Mevcut Hastane ile baglanti yer üstünde peyzaj destekli yaya dolasim alanlari ile saglanacak. Yeni hastanede 3 katli, 505 araç kapasiteli yer alti otoparki yapilacak.Hasta odalari yaklasik 30 metrekare ve yüzde 75 tek, yüzde 25 çift kisilik olacak. Tek kisilik odalarin ihtiyaç halinde çift kisilik olarak kullanilmasina uygun altyapida insaa edilecek olup bu sekilde toplam kapasite 484 yataga ulasacak.Yeni hastane yürürlükteki Avrupa ve Türk standartlarini karsilayacak sekilde en son teknoloji ile yapilacak. Tamamen hasta odakli bir yaklasim ile kullanicilara temiz dolasim alanlari ve yol bulma konusunda görsel ipuçlari sunularak, yogunluklu kullanim alanlarina sahip olan mekânlar arasi geçislerde güvenli ulasim ve dolasim bölgeleri kurgulanana hastanede, yapi elemanlarinda tutarli materyaller ile bakim onarim gerektirmeyen dayanikli malzeme ve bitis elemanlari kullanılacak

umraniye1

MERSİN ANAMUR ALAKÖPRÜ YENİDEN YERLEŞİM İŞLERİ İNŞAATI YAPIM İŞİ

Baraj altında kalan köyler için yapımına başlanan proje toplam 326 adet iskan konutu, 3 adet cami, 1 adet okul ve 3 adet köy konağından oluşmaktadır. Proje 3 ayrı bölgede eş zamanlı olarak devam etmektedir.

Anamur2

MUŞ 300 YATAKLI (400 KİŞİ KAPASİTELİ) DEVLET HASTANESİ İNŞ.

Sağlık Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile gerçekleştirilen 400 kişi kapasiteli 300 yataklı tam teşekküllü devlet hastanesi yapım işleri son sürat devam etmektedir.

ANKARA GÖLBAŞI İNCEK 1059 ADET KONUT, 1 ADET SOSYAL TESİS İLE ALTYAPI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ İNŞAAT İŞLERİ

1.059 adet konut, sosyal tesisleri ile birlikte toplam inşaat alanı 280.000 m2 olan proje, 2014’te hak sahiplerine teslim edilecek.

golbasi golbasi2

DİYARBAKIR CFCU İSTİNAF MAHKEMESİ

Avrupa Birliği Fonu ile gerçekleştirilen İstinaf Mahkemesi Binası’nın toplam inşaat alanı 15.000 m2’dir. Betonarme Karkas yapı sistemi ile alüminyum giydirme cephe ve limia taşı mekanik montaj cephe kaplaması kullanılmıştır.

diyarbakir

SİNCAN VERGİ DAİRESİ İNŞAATI

Toplam inşaat alanı 7.560 m2 olan Sincan Vergi Dairesi binası 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak idareye teslim edilmiştir.

sincan-vergi-dairesi

MALATYA GBH BİNASI İNŞAATI

Toplam inşaat alanı 18.060 m2 olan 63 m metre yüksekliğindeki GBH binası inşaatı tamamlanarak idareye teslim edilmiştir.

128

4 BÖLGEDE SAĞLIK EĞİTİM MERKEZİ KOMPLEKSİ İNŞAATI

Dünya Bankası tarafından finanse edilmiş olan ve planlanan proje, FIDIC sözleşmesi maddelerine göre uygulanmıştır. Her birisi 50 yataklı ve toplam inşaat alanı 12.100 m2 olan sağlık kompleksleri Malatya, Elazığ, Tunceli ve Bingöl illerinde yapılmıştır. Projenin denetleme ve teknik danışmanlığını Parsons Brinckerhoff Corp. (ABD) gerçekleştirmiştir.

saglik-egitim

ALMAATA FİNANS MERKEZİ

Toplam inşaat alanı yaklaşık 1.000.000 m2 olan ve 4 bloktan oluşan finans merkezi projesinin 240.000 m2’lik iki blok inşaatı tamamlanmış olup işveren’e teslim edilmiştir. Son teknolojiler ve sistemler kullanılarak kalan bölümlerinin inşaatına devam edilen finans merkezi projesinin çevre tanzimi ve peyzajı da yapılarak idareye teslim edilecektir.

almaty

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMESİ HASTANESİ (GATA) BİNA KISMI İNŞAATI

Tüm mekanik teçhizat, elektrik işleri ve HVAC sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir.

gulhane-askeri

GİRESUN BULANCAK SPOR MERKEZİ

750 kişilik kapalı spor salonu inşaatı yapılmıştır.

132

OYMAPINAR HEPP İŞLETME BİNASI VE AKŞEHİR II TM HATTI TAKIM BİNASI

Toplam inşaat alanı 5.200 m2 olan yönetim binası inşaatı yapılmıştır.

133

ÇANAKKALE GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI KABATEPE TANITIM MERKEZİ

Çanakkale Tanıtım Müzesi
Proje İsmi ÇANAKKALE GELİBOLU YARIMADASI TARİHİ MİLLİ PARKI KABATEPE TANITIM MERKEZİ
Proje Yeri : Çanakkale/Gelibolu
İşveren : T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü
Proje Süresi : 300 gün

NİĞDE 300 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İNŞAATI

nigde300 Proje İsmi : NİĞDE 300 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İNŞAATI
Proje Yeri : Niğde
İşveren : Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı
Proje Süresi : 1200 gün
İnşaat Alanı : 46.000 m2
Açıklama :

 

MALATYA 640 YATAKLI DEVLET HASTANESİ İNŞAATI

Toplam 98.500 m2 inşaat alanına sahip proje kapsamında 800 kişi kapasiteli 640 yataklı tam teşekküllü hastane, 950 araçlık otopark ve 2 adet büfe inşaatı tamamlanmış ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslimi gerçekleştirilmiştir.

malatya hastanesi

MILCON DLA WAREHOUSE

Afganistan Kandahar’da yapılan depo binası projesidir.

FORUM KAYSERİ AVM (2012, KAYSERİ)

Forum Kayseri Alışveriş Merkezi Projesi İnce Yapı, Elektrik ve Mekanik İşler İnşaatı

Forum Kayseri

HASAN DOĞAN BEDEN EĞİTİMİ SPOR YÜKSEKOKULU VE STADYUM YAPIM İŞİ

14 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Türkiye’nin ve dünyanın sayılı modern tesisleri arasında yer alacak Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, sadece futbola değil, ülke sporuna değer katacak ve sporcuların modern yaşam alanlarına kavuşmasını da sağlayacak.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarihindeki en büyük alt yapı yatırımı olan ve 25 yıllık özlemi giderecek tesisler, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti, tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey bir standardı içerecek. Riva Projesi, bu ayrıcalığıyla LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) Sertifikası’nın en güçlü adayı olacak.
235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek tesisler, nizami futbol sahaları, tenis kortları, mini golf sahası, mini gölet ve yürüyüş alanları, koşu parkurları, açık otopark ve rekreasyon alanlarından oluşacak.
Tesislerin 17 bin 643 metrekarelik kapalı alanı, 6 kütle üzerinde inşa edilecek; yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları bünyesinde barındıracak.

hasandogan

KAZAKISTAN MİLLİ MÜZESİ (KAZAKISTAN)

YDA Group iştiraklerinden Turkuaz Construction tarafından 2011 yılında yapımına başlanan Türk dünyasının en büyük tarih müzesi olan ve aynı zamanda dünyadaki ilk 10 büyük müze arasındaki yerini alan Kazakistan Milli Müzesi başkent Astana’da 2015 yılı içerisinde hizmete açılmıştır. 74 bin m2 alanı kapalı olmak üzere 147 bin m2 yer kaplayan 8 katlı müzede Şehir Kütüphanesi, Animasyon & Konferans Alanları, Simülasyon Salonları, Elektronik Sensörler & LED Ekranlar bulunmaktadır.

TAEK PROTON HIZLANDIRICI TESİSİ (ANKARA)

Nükleer bilim ve teknoloji alanındaki ulusal altyapının oluşturulması adına çok önemli bir adım teşkil eden tesisin toplam inşaat alanı 6.500 m2‘dir. Türkiye’de ilk ve tek olan tesis, otoparkları, çevre tanzimi ve peyzajı ile birlikte yapılıp idareye teslim edilmiştir.

indir (1)

ASTANA ŞEHRİ 1.500 KİŞİLİK AMFİ TİYATRO BİNASI (KAZAKİSTAN)

Astana Valiliği tarafından 2016 yılında ihale edilen ve Turkuaz – YDA İnşaat ortaklığında taahhüt edilen proje kapsamında amfitiyatro binası, kaba işler, ince işler, altyapı ve çevre düzenlemesi işleri yer almaktadır. Projenin 2016 yılı sonu itibarıyla % 40‘ı tamamlanmış olup; hedeflenen bitiş tarihi ise Aralık 2017’dir.

ALMAATA FİNANS MERKEZİ HALYK BANK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İNCE İŞLER PROJESİ (KAZAKİSTAN)

Halyk Bank Genel Müdürlük Binası İnce İşler Projesi kapsamında Halyk Bank tarafından genel müdürlük olarak kullanılacak olan binanın tüm ince işlerinin yapımı, sabit ve hareketli mobilyalarının temin ve montajı yapılacaktır. Proje Haziran 2016’da tamamlanmıştır. Projenin diğer bir ayağı olan ve YÜKSEL-TURKUAZ-YDA İnşaat ve Tic. Ltd. Şti (%50 Yüksel, % 50 Turkuaz YDA) tarafından yapılan AFD D Blok projesinin ise eksikliklerinin giderilerek Shell & Core kapsamında işletmeye hazır hale getirilmesi işi Eylül 2015 tarihinde tamamlanmıştır.

İSTANBUL BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ (İSTANBUL)

T.C. Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı’nca ihale edilerek yatırımı yapılan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Yapım İşi (Kartal), YDA-Bahadır Adi Ortaklığı tarafından yürütülmektedir. Aralık 2013 tarihinde başlanılan projenin hedeflenen bitiş tarihi Nisan 2017’dir. 2016 yılı sonu itibarıyla tamamlanma oranı %99,3’tür.
Söz konusu projenin tamamlanmasıyla birlikte, 111.000 m² inşaat alanı ile Türkiye’nin 3. büyük adliye sarayı yapımı gerçekleştirilmiş olacaktır.