• YDA Center’a Bir Uluslararası Ödül Daha

  Dünyanın en önemli mimari referans yayınlarından biri olarak tanımlanan İtalyan The Plan Dergisi tarafından düzenlenen “The Plan Award 2018'de 'Office & Business' kategorisinde birincilik ödülüne YDA Center layık görüldü. Uluslararası duayen mimarlardan ve tasarımcılardan oluşan jüri tarafından 500’den fazla proje arasından seçilen finalistlerden kategori birincileri,… Read More»

 • 1607 Yataklı 415 Milyon Avro’luk Dev Yatırım Kayseri Şehir Hastanesi Hizmete Açıldı

  Türkiye’nin en büyük şehir hastaneleri arasında yer alan 1607 yataklı 415 Milyon Avro toplam yatırım değerine sahip Kayseri Şehir Hastanesi 5 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. Sağlık hizmetlerinin Bakanlık personeli; idari, teknik ve temizlik gibi hizmetlerin ise özel sektör kanalıyla yürütüldüğü şehir… Read More»

 • Maliye Bakanlığı ve Ankara Valiliğin’den YDA Group’a Plaket ve Teşekkür Belgesi

  Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde 10 Nisan Salı günü, 2017 Yılı Ankara İli En Yüksek Vergi Beyan Eden Vergi Mükellefleri kapsamında plaket ve teşekkür belgeleri sahiplerine takdim edildi. Ankara Valiliği ve Ankara Vergi Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Ödül Töreni Ankara Sheraton Otel'de gerçekleşti. Törene Maliye Bakan Yardımcısı… Read More»

 • YDA Group Sign Of The City Awards 2017’ den 4 Ödülle Döndü

  Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Sign of the City Awards 2017” de 5 ana kategoride 24 ödül sahiplerini buldu. YDA Group bir birincilik, bir jüri özel ödülü ve iki de Premium Proje ödülü ile toplamda 4… Read More»

 • YDA CENTER’A 3. ÖDÜL AVRUPA’DAN

  AVRUPA’NIN EN İYİ OFİS MİMARİSİ ÖDÜLLERİNDE KAZANAN YDA CENTER Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nin Avrupa ayağı olan ve Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’te  “En İyi Ofis Mimarisi” dalında YDA Center İş ve Yaşam Merkezi Projesi ödül aldı. YDA Group tarafından… Read More»

 • YDA CENTER’A ULUSLARARASI ÖDÜL

  “Ankara’nın Gurur Merkezi” iddiasıyla hayata geçirilen ve sembol tasarımıyla kendine hayran bırakan iş ve yaşam merkezi YDA Center; dünya inşaat ve gayrimenkul sektörü için en önemli ödül olan International Property Awards 2017’de (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 'Office Architecture' kategorisinde ödüle layık görüldü. Kazanan projeler 26 Ekim'de… Read More»

 • YDA CENTER 2017 WAF (World Architecture Festival) Ödüllerinde Finalde

  Mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan ve bu yıl 10’uncusu düzenlenen WAF (World Architecture Festival)kapsamında 15 - 17 Kasım 2017 tarihleri arasında Berlin'de gerçekleşecek olan yarışmada finalistler açıklandı. Yarışmaya, 68 ülkeden 924 proje başvurusu yapılırken bunlardan 434'ü finale kaldı. YDA Group projesi olan ve… Read More»

 • KONYA ŞEHİR HASTANESİ’NE ULUSLARARASI BİR ÖDÜL DAHA: WORLD FINANCE’TEN “YILIN EN İYİ SAĞLIK FİNANSMANI” ÖDÜLÜ

  YDA Group, Kamu Özel İşbirliği (PPP-Public Private Partnership) modeliyle yapılan 838 yataklı “Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü” projesinin uluslararası finansmanı; yine bir ödüle layık görüldü. “Finans Dünyasının Oscarları” olarak da adlandırılan “Bonds & Loans Awards Turkey 2016” ödüllerinde hem “Yılın Proje Finansmanı” birincilik ödüllünü hem… Read More»

 • YDA RATİNG NOTUNU YÜKSELTTİ PİYASALARA MORAL OLDU

  YDA İnşaat mevcut kredi notunu yükseltmeyi başararak inşaat & taahhüt sektöründeki kendi rekorunu egale etti ve en yüksek kredi notuna imza attı. TURKrating (İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) YDA’nın uzun vadeli TR AA (güçlü kredi kalitesi) notunu TR AA+’a yükseltti, kısa vadelide ise en yüksek… Read More»

 • YDA GROUP AİLESİ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

  Türkiye’nin lider firmalarından YDA Group çalışanları ve aileleri geleneksel iftar yemeğinde bu yıl da bir araya geldi. YDA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cüneyt Arslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine YDA bünyesinde Ankara’daki tüm çalışanlar aileleri ile birlikte katıldı. Ramazan ayı dolayısıyla her yıl düzenlenen… Read More»

 • DÜNYA ÇEVRE GÜNÜNDE TOKAT VALİLİĞİ’NDEN DOĞUŞ – YDA ADİ ORTAKLIĞINA ÖDÜL

  YDA Group, Doğuş-YDA Adi Ortaklığı olarak yapımını gerçekleştirdiği Tokat-Niksar Yolu Projesi ile “Çevre Beratı” ödülünün sahibi oldu. Doğuş-YDA Adi Ortaklığı Tokat-Niksar Yolu Projesi’nde “Çevrenin Korunması, Geliştirilmesi, Çevre Kirliliğinin Önlenmesi ve Çevre Bilincinin Yaygınlaştırılması” konularında gösterdiği duyarlı yaklaşım ve üstün uygulamalarıyla Tokat Valiliği tarafından “Çevre Beratı”… Read More»

 • ANKARA’DA AÇIK HAVADA ALIŞVERİŞ KEYFİ BAŞLADI

  Ziyaretçilerine açık havada alışveriş keyfi sunan YDA PARK AVENUE LİFE Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 20 Mayıs’ta kapılarını açtı. YDA Group bünyesinde hizmete açılan YDA Park Avenue Life Alışveriş ve Yaşam Merkezi ünlü markaları, gurme restoranları, eğlence merkezi ve spor merkeziyle, kapalı alan AVM’lere alternatif cadde… Read More»

 • YDA Dalaman Havalimanı Bu Yıl da “EN İYİ DIŞ HATLAR TERMİNALİ” Seçildi

  Türk Hava Kurumu Üniversitesi, İşletme ve Ekonomi Topluluğu tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen “Vecihi Hürkuş Havacılık Ödülleri”nde YDA Dalaman Havalimanı ‘’ En İyi Dış Hatlar Terminali’’ ödülünün sahibi oldu. THK Üniversitesi tarafından havacılığa gönül vermiş birçok ilklere imza atan, Kurtuluş Savaşı Pilotu, Türk Havacılık sanayisinin… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Konuştu

  YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ‘Yatırım 2023: Altyapı & Sağlık’ oturumuna konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin en önemli ekonomi buluşması olan Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde iki gün boyunca global ve yerel ekonomik konular… Read More»

 • YDA GROUP’DAN KADIN İSTİHDAMINA DESTEK Üniversite Özel Sektör İşbirliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü “PEMBE BARET PROJESİ”

  Türk inşaat sektörünün önemli temsilcilerinden YDA Group; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile birlikte özellikle inşaat sektöründe kadın istihdamını artırmak, üniversitelerde eğitim gören genç kadın mühendis adayların gelecek umutlarını güçlendirmek amacıyla; “Pembe Baret” projesine imza attı. Proje… Read More»

 • Finans Oscarlarında YDA Group’a 3 Ödül Birden

  Finans Dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Uluslararası Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nden YDA Group bu yıl iki birincilik bir ikincilik olmak üzere üç ödülle döndü. 250 Milyon liralık tahvil ihracı ile “Yılın En İyi Tahvil İhracı” ve Kamu Özel İşbirliği (PPP-Public Private Partnership) modeliyle yapımı… Read More»

 • YDA Group İstanbul Finans Merkezi’ndeki İkinci Projesini Halk GYO İle İmzaladı

  YDA Group ve Halk GYO, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde yükselecek ofis kuleleri için sözleşme imzaladı. İstanbul’un dünyanın sayılı finans merkezlerinden biri olması vizyonu ile geliştirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi (IUFM) projesi kapsamında inşa edilecek olan Halk GYO’nun 46 ve 34 katlı kuleleri için ana yüklenici… Read More»

 • YDA Havalimanı’ndan “KARİYER GÜNLERİ”

  YDA Havalimanı Yatırım ve İşletme A.Ş tarafından özel sektör ile üniversiteler arasında işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olarak başlatılan “ Kariyer Günleri” seminerlerinden ilki İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. YDA Dalaman Havalimanı Genel Koordinatörü Dr. Cengiz Tuğrul Ayaz’ın sunumunu dinleyen üniversiteli gençlerin etkinliğe yoğun katılımı dikkat… Read More»

 • Uludağ Üniversitesi’nde Dev Projede İmzalar Atıldı

  “Uludağ Üniversitesi Öğrenci ve Personel Yaşam Merkezi, Otopark Yapımı ve İşletilmesi İşi” protokolü YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay tarafından imzalandı. 132.000 m inşaat alanında hayata geçirilecek ve 25 yıl işletilecek, yaklaşık 80 Milyon USD yatırım değerine sahip,… Read More»

 • YDA Group Sign Of The City Awards’dan 5 Ödülle Döndü

  Türkiye inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Sign of the City Awards" yarışmasının ödül töreninden en çok ödülle dönen firmalardan biri YDA Group oldu. Beş farklı dalda finale kalan projeleriyle; bir birincilik, bir jüri özel ödülü ve üç… Read More»

 • İFM’de YDA Prime’ın Temelleri Atıldı

  Ataşehir'de hayata geçirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nde (İFM) ilk temel atıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) binaları ile YDA Prime Projesinin temel atma töreni; Başbakan Binali Yıldırım katılımıyla gerçekleşti. Temel atma törenine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,… Read More»

 • Cumhurbaşkanımız Konya Şehir Hastanesi’nin Temelini Attı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü’nün  temelini 14 Ekim tarihinde gerçekleştirilen törenle attı. Törene Sağlık Bakanı Recep Akdağ, YDA Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve çok sayıda bürokrat katıldı. Kılıçarslan Şehir Meydanı'ndan bağlantı yapılarak gerçekleştirilen törende , Hastane inşaatında bulunan Sağlık Bakanı… Read More»

 • YDA Group Son Yılların En Büyük Özel Sektör Tahvil İhracı ile En Zor Zamanda Piyasalara Moral Verdi

  -Darbe girişimi, S&P’nin ülke notunu düşürmesi, OHAL ilan edilmesi, özel sektör tahvil piyasasında yaşanan ihraç iptalleri ve temerrütleri gibi peş peşe yaşanan olağanüstü koşullar nedeniyle morallerin bozulduğu bugünlerde, YDA Group; %40’ını Küresel Yatırımcıların aldığı, başarılı tahvil ihracı ile ekonomi gündemine “Game Changer” olarak damga vurdu.… Read More»

 • YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ARSLAN’ın Basın Açıklaması

  “Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini hedef alan,  milli iradeye karşı yapılan haince darbe girişimine,  aziz milletimizin asil evlatları tek vücut olarak karşı durarak tüm dünyaya tam bir demokrasi mesajı vermiştir. Ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve ekonomisinin güçlenmesi için çalışan YDA Group olarak, demokrasimizin, seçilmiş hükümetimizin ve… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN’dan Geleceğin İnşaat Mühendislerine Tavsiyeler

  Süleyman Demirel Üniversitesi İnşaat Kulübü tarafından düzenlenen “İnşaat Sektörünün Mühendislik Eğitiminden Beklentileri” konulu konferansın davetli konuşmacısı; inşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan’dı. Arslan; geleceğin inşaat mühendislerine tavsiyelerde bulundu. Mühendislik… Read More»

 • YDA GROUP, Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü ile “En İyi PPP Projesi” Ödülünü Aldı

  Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen EMEA Finance Awards 2015’te YDA Group, Kamu Özel Ortaklığı modeliyle yapımı süren 1583 yataklı “Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü” projesi ile, EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ile CEE Bölgesi’nin (Orta ve Doğu Avrupa)… Read More»

 • 350 Milyon Euro’luk Dev Yatırımın Kredi Sözleşmesi İmzalandı

  Toplam yatırım değeri 350 milyon avro olan Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü'nün finansmanında kullanılacak 265 milyon avroluk 18 yıl vadeli yatırım kredisi sözleşmesi Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, YDA Group Yönetim Kurulu Başkanaı Hüseyin Arslan ve bankaların üst düzey yöneticilerinin katılımıyla imzalandı. Bir YDA Group iştiraki… Read More»

 • Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü İnşaatında İncelemelerde Bulundu

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü İnşaatında İncelemelerde Bulundu Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, YDA Group tarafından Kamu Özel Ortaklığı modeliyle yapımı devam eden 1583 yataklı “Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü” şantiyesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve Yönetim… Read More»

 • YDA Group Yön. Kur. Bşk. Hüseyin ARSLAN: “Altyapı için en uygun araç İslami Finansman”

  Dünya Bankası’nın Washington’daki IFC Merkez binasında düzenlenen, uluslararası finans aktörlerini ve pek çok önemli ismi bir araya getiren “Küresel Altyapı Forumu” kapsamında Türkiye’nin uzun vadeli planları, altyapı projeleri ve yatırım fırsatları da masaya yatırıldı. Dünya Bankası Başkanı Dr. Jim Yong Kim, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN, Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Konuştu

  Capital ve Ekonomist dergileri tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ‘Türkiye 2023: Büyüme Nereden Gelecek’ başlıklı oturuma YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan konuşmacı olarak katıldı. Türk Telekom Kurumsal İş Birimi CEO’su Mehmet Ali Akarca’nın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda YDA Group Yönetim Kurulu… Read More»

 • Dalaman Weekend Projesi İç Turizme Can Suyu Olacak

  Ülkemizin en önemli turizm değerlerinden Dalaman Bölgesi’nin Dalyan, Marmaris, Fethiye, Akyaka tatil merkezlerinde, yaz ayları dışında da iç turizmin canlandırılması amacıyla YDA Dalaman Havalimanı  öncülüğünde AnadoluJet, Pegasus ve Muğla Valiliği işbirliğinde  başlatılan, İstanbul ve Ankara’dan Dalaman’a uçak, otel ve transferi kapsayan haftasonu tatili  “Dalaman Weekend… Read More»

 • TURKrating YDA’nın Yüksek Kredi Notunu Teyit Etti

  TURKRATING YDA’NIN YÜKSEK  KREDİ NOTUNU TEYİT ETTİ   İnşaat & taahhüt sektöründe ilk, reel sektörde ise en yüksek kredi derecelendirme (rating)  notunu alan YDA İnşaat mevcut kredi notunu ve pozitif görünümünü korudu. TURKrating  (İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) YDA’nın uzun vadeli TR AA (güçlü kredi… Read More»

 • Finans Oscarlarının Yıldızı 6 Ödülle YDA Group Oldu

  Dün gece gerçekleştirilen, finans dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde YDA Group altı kategoride birden ödül almaya hak kazanarak gecenin yıldızı oldu. 200 Milyon liralık tahvil ihracı ile “Yılın Yerel Tahvil Bono İhracı” birincilik ödülünü alan YDA ; Dalaman Havalimanı Projesi… Read More»

 • “Sign of the City Awards” Ödüllerinde YDA Group Damgası

  Türk inşaat ve gayrimenkul sektörünü en iyiyi teşvik etmek amacıyla Hürriyet tarafından düzenlenen ‘Sign of the City Awards 2015’ yarışmasında Türkiye’nin lider firmalarından YDA Group; Sabiha Gökçen Havalimanı Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi (HABOM ) projesiyle “En İyi Endüstriyel/Lojistik Yapı” ve “En Yeşil Bina… Read More»

 • YDA Dalaman Havalimanı’nda Tasarım Şıklığı

  YDA Dalaman Havalimanı çalışanlarının Melis İpekçi imzalı yeni üniformaları, rahatlık ve kullanım kolaylıklarının yanı sıra modanın yansıdığı renk ve çizgileriyle de, şık bir kreasyon olarak büyük beğeni topladı. Dalaman Havalimanı’nın yanı sıra, yurt dışında işlettiği Kazakistan Aktau Uluslararası Havalimanı ve inşaatlarını başarıyla tamamladığı Ukrayna Kiev… Read More»

 • YDA Dalaman Havalimanı Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu

  YDA Group bünyesindeki YDA Dalaman Havalimanı çalışanları ve aileleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Dalaman Yosun Restoran’da düzenlenen iftara YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan da katıldı. YDA Dalaman Havalimanı çalışanlarını ve ailelerini buluşturan iftar yemeğine katılım yoğundu. Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftarda konuşma… Read More»

 • YDA Ailesi Geleneksel İftar Yemeğinde Buluştu

  Türkiye’nin lider firmalarından YDA Group çalışanları ve aileleri geleneksel iftar yemeğinde bu yıl da bir araya geldi. YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan ve YDA Group Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cüneyt Arslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine YDA bünyesinde Ankara’daki tüm çalışanlar aileleri ile… Read More»

 • Türkiye’nin Kamu-Özel İş Birliği Deneyimi Ukrayna’da Ele Alındı

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de kamu ve özel sektör arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi alanında Türkiye'nin deneyimlerinin paylaşıldığı bir konferans düzenlendi. YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan konferansta Türkiye'de sağlık sektöründe gerçekleştirilen kamu-özel sektör iş birliği projeleri ve Türkiye'nin bu alandaki deneyimlerine ilişkin bir sunum yaptı. Kiev'de,… Read More»

 • Londra’daki “PPP Günleri” nde Türkiye Konuşuldu

  Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD ev sahipliğinde, Dünya Bankası , Avrupa Yatırım Bankası(EIB), Asya Kalkınma Bankası (ADB), Afrika Kalkınma Bankası(AFDB), Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (UNECE), Amerikalararası Kalkınma Bankası (IDB) ve İslam Kalkınma Bankası (ISDB) gibi dünyanın sayılı finans kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği Londra’daki “PPP… Read More»

 • Bakan Taner YILDIZ’dan Kayseri Şehir Hastanesi Şantiyesine Ziyaret

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, YDA Group tarafından Kamu Özel Ortaklığı modeliyle yapımı devam eden 1583 yataklı “Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü” şantiyesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Kayseri’de yaklaşık 600 Bin metrekare alanda, toplam 420 Milyon Euro’luk dev yatırımla hayat geçirilen ve inşaatına ilk… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN: “PPP’de Türkiye Yeniden Doğuş Yaşıyor”

  60’dan fazla ülkeden hükümet temsilcileri, bankacılar ve iş dünyasının temsilcilerinin bir araya geldiği Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te gerçekleşen Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) Yıllık Toplantısı'na Türk iş dünyası adına YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan davetli konuşmacı olarak katıldı. Dalaman Uluslararası Havalimanı, Kayseri, Konya… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN “3.Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu” nun Konferans Başkanlığını Yaptı

  3.Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu 26-27 Kasım tarihlerinde Ankara’da düzenlendi. Forumun 2. Gününde konferans Başkanlığını yapan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan; “Kamu-Özel İş Birliği Projeleri : Mevcut Durum & Alınan Dersler” başlıklı oturumda da sağlık sektöründeki PPP projeleri hakkında sunum gerçekleştirdi. Yerli… Read More»

 • Hüseyin ARSLAN “5. Boğaziçi Zirvesi” ne Davetli Konuşmacı Olarak Katıldı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ev sahipliğinde, Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) tarafından 10-12 Aralık 2014 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 5. Boğaziçi Zirvesi’ne panelist olarak katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan; 2023 hedeflerine ulaşmak yolunda, ekonomide büyümenin lokomotifi olma ve işsizliğe çözüm üretme potansiyeline sahip olan… Read More»

 • YDA’nın Tahviliyle Avrupa İmar Ve Kalkınma Bankası (EBRD) İlk Kez Türk Lirasına Yatırım Yaptı

  YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, "Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) ilk kez bir reel sektör ihracına katılarak ihracın yüzde 20'sini tek başına alması sadece bizim için değil, ülkemize duyulan güvenin göstergesi olması açısından da büyük önem taşıyor" dedi. YDA'nın bir inşaat şirketinin… Read More»

 • Turkrating’ten İnşaat Sektörüne İlk Not

  TURKRating (İstanbul Uluslararası Derecelendirme Hizmetleri A.Ş.) YDA İnşaat’a uzun vadeli TR AA (güçlü kredi kalitesi), kısa vadelide ise en yüksek not olan TR A1 (en güçlü borç ödeme kabiliyeti) kredi notu verdi. YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. almış olduğu bu derecelendirme notu ile inşaat… Read More»

 • 420 Milyon Euro’luk Dev Yatırımın Finansmanında Anlaşma Sağlandı

  Kamu Özel Ortaklığı modeliyle yapımı süren 1583 yataklı “Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü” projesinin finansmanında YDA Group; yerli ve yabancı bankalarla anlaşma sağladı. Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi Projesi olan Kayseri Şehir Hastanesi; şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje oldu. Toplam 420 Milyon Euro’luk dev… Read More»

 • Gençlere Havacılık Sektörünü Anlattık

  YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslanve  YDAGroup bünyesinde Yap-Işlet-Devret modeliyle işletilen  ATM Dalaman International Airport Yönetimi  Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Sivil Hava Ulaştırma ve Pilotaj Bölümü öğrencilerine Havacılık sektörünü daha iyi tanımaları ve havacılık sektöründeki şirketlerin faaliyetlerini anlamaları için bir seminer verdi.… Read More»

 • Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi Hizmete Açıldı

  YDA Group tarafından; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne inşa edilen Gelibolu Tarihi Milli Parkı'nda 8 bin 600 metrekarelik alan üzerine yapılan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açıldı. 11 odadan oluşan ve 80 milyon liraya mal… Read More»

 • Dalaman Havalimanı İçin İlk Taksit Ödendi

  DALAMAN HAVALİMANI İÇİN İLK TAKSİT ÖDENDİ -          70.500 Milyon Avro’luk İlk Ödeme Yapıldı -          1 Milyar Avro’luk Dev Yatırım  Dalaman Havalimanı İşletme Hakkının Devrine ilişkin ilk kira ödemesi;  YDA Group tarafından Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne düzenlenen törenle yapıldı.  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı… Read More»

 • YDA İnşaat 100 Milyon TL’lik İlk Tahvil İhracında Talep Katladı

  İnşaat-taahhüt, gayrimenkul geliştirme, havalimanı işletmeciliği, sağlık, madencilik, enerji, sigortacılık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group’un bünyesinde yer alan YDA İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin ilk tahvil ihracında talep iki katını aştı. 100 Milyon TL tutarında 2 yıl… Read More»

 • Öğrencilerden ATM Dalaman’a Ödül

  Türkiye’nin havacılık ve uzay bilimleri alanında tek ihtisas üniversitesi olan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler, 2. Havacılık İşletmeciliği Ödülleri Programı kapsamında havacılık sektörünün en iyilerini seçti. “En iyi Dış Hatlar” ödülünün sahibi ATM Dalaman Havalimanı oldu. THK İşletme ve Ekonomi Kulübü öğrencileri tarafından… Read More»

 • Şehir Hastaneleri Gayrimenkule Değer Kattı

  Kamu özel ortaklığı modelinde yaklaşık 60 bin yatağa ulaşacak olan ve devletin yapacağı toplam yatırım paketinin 20 Milyar Dolar mertebesinde olması öngörülen şehir hastaneleri; gayrimenkul sektörüne de ivme kazandırdı. İstanbul ve Ankara gibi Kayseri, Manisa, Konya’da da şehir hastanelerinin yapılacağı bölgelerde emlak fiyatları değer kazandı.… Read More»

 • Ankara’da Isparta’ya Gençlere “Girişimcilik” Dersi

  Süleyman Demirel Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen “Girişimcilik” konulu konferansın davetli konuşmacısı; inşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan’dı.  Arslan; 1000 kişilik konferans salonunu dolduran gençlere girişimcilik… Read More»

 • Londra’da Gündem “Türkiye’de Yatırım Fırsatları”

  Türkiye’nin İngiltere Büyükelçiliği, Türkiye’de 125 yıldır Türkiye-İngiltere arasında ticari ve kültürel bir köprü görevi üstlenen İngiliz Ticaret Odası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve  Oxford Business Grup’un işbirliği  ve Uluslararası İngiliz Hukuk Firması Ashurst’un ev sahipliğinde “Türkiye’de Yatırım  Paneli”nin ikincisi Londra’da düzenlendi. BRIC yani Brezilya,… Read More»

 • YDA Group’tan Ankara’da 1855 Konutluk Dev Proje

  İnşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group; “Zor Beğeniyorsanız Çok Beğeneceksiniz” sloganıyla konut sektöründe ilk kez hayata geçirilen farklı sosyal donatılarla öne çıkan ve Ankara’da çıtayı yükselten  projesi YDA PARK AVENUE’yu basına tanıttı. 10 Nisan’da… Read More»

 • Dalaman Havalimanı YDA Group’un

  Dalaman  Havalimanı dış ve iç hatlar terminalleriyle, tesislerin işletme hakkının 26 yıllığına devrini kapsayan ihalede en iyi teklifi 705 milyon Euro ile halen dış hatlar terminalini işleten ve Dalaman Havalimanı'nın inşaatını da yapan YDA Group verdi. DHMİ İhale Komisyonu Başkanı Zafer Topuz başkanlığında yapılan ihaleye… Read More»

 • Ankaralı YDA 20. Yaşını Kutladı

  İnşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin lider firmalarından Ankara merkezli YDA Group, 20. yaşını düzenlenen görkemli bir geceyle kutladı. YDA Group yönetimini, çalışanlarını ve ailelerini bir araya getiren gecede; 5, 10,15 ve 20. Yıllarını dolduran çalışanlara Hizmet Onur Belgesi… Read More»

 • The İstanbul Veli Efendi Konutları Lansmanı Yapıldı

  İstanbul’un en merkezi yerleşim alanlarından Veliefendi’de, Koç grubuna ait arsa üzerinde YDA Group ve Kuruluş İnşaat tarafından projelendirilen ve inşaatına başlanan The İstanbul Veliefendi projesi 3 Haziran’da resmen satışa çıktı. Konumlandırıldığı bölgenin önde gelen projesi The İstanbul Veliefendi’de  14 katlı 15 blok ve  35 katlı… Read More»

 • Türkiye’nin Sağlık Kampüsü Kayseri’ye Yapılıyor

  Kayseri’de yapına başlanacak olan 1587 yatak kapasitesine, yaklaşık 385.000m2 kapalı alana ve 800.000m2 açık alana sahip olan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü’nun temeli 10 Eylül 2011 tarihinde YDA İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve İtalyan INSO Sistemi Per Le InfrastruttureSociali S.P.A iş ortaklığı olan ATM Sağlık Kayseri… Read More»

 • Hatay Uluslararası Havalimanı İnşaatı Tamamlandı Teslim Edildi

  YDA Group tarafından inşa edilen Hatay Havalimanı 9 Aralık 2007`de hizmete açıldı. Havalimanı İskenderun ilçesine 30 km, Antakya ilçesine 25 km  uzaklıkta bulunuyor. Havalimanı 18.700 m2 oturum alanına sahip. Yeni terminal binasında toplam 3.102 m2 dış hat gelen ve giden, 1.682 m2 iç hat gelen… Read More»

 • TAEK Proton Hızlandırıcı Tesisi’nin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’a (TOKİ) YDA İnşaat tarafından inşa edilen Türkiye’nin ilk proton hızlandırıcı tesisi açıldı. Tesis, İsviçre’deki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi’nde (CERN) yapılan bilimsel çalışmaların benzerleri yapılabileceğinden Türk CERN’i olarak da adlandırıldığı belirtildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , TAEK Proton Hızlandırıcı Tesisi’nin açılışını… Read More»

 • The İstanbul Residences Lansmanı Gerçekleştirildi

   YDA Group ve Kuruluş İnşaat Ortaklığı, Veliefendi’de inşasına devam ettiği The Istanbul Veliefendi’nin bitişiğinde özel bir rezidans projesine başladı. 1 Haziran Cuma günü düzenlenen lansmanda basına tanıtılan proje, The Istanbul Residence markasıyla lanse edildi. Veliefendi’de Koç Grubu’na ait arsa üzerinde inşası devam eden The Istanbul… Read More»