İnşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin lider firmalarından Ankara merkezli YDA Group, 20. yaşını düzenlenen görkemli bir geceyle kutladı.

YDA Group yönetimini, çalışanlarını ve ailelerini bir araya getiren gecede; 5, 10,15 ve 20. Yıllarını dolduran çalışanlara Hizmet Onur Belgesi ve Şiltleri ile ödülleri verildi.

“Yükün Dürüstlükse Gücün Düşer Belki Ama Başın Düşmez”

YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, gecede yaptığı konuşmada, babaları Yaşar Dede Arslan’ın kaybının ardından ticaret hayatında 60 yıllık, inşaat sektöründe ise grubun en eski firması olan Aksa inşaat ile 39 yıllık bir tecrübeyi devraldıklarını belirtti. Kardeşi Cüneyt Arslan ile babalarının adını yaşatmak amacıyla isminin baş harflerinden yola çıkarak 1993 yılında kurdukları YDA’nın büyüyerek bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür eden Arslan: “ Rahmetli babamızın ‘Yükün dürüstlükse gücün düşer belki ama başın düşmez’ sözünü aklımızdan hiç çıkarmadık. Tüm mesai arkadaşlarımızla birlikte ilkeli ve dürüst duruşumuzdan asla ödün vermeden, çok çalışarak 20 yılı geride bıraktık. Bugün YDA’nın; 8000 kişilik işgücü ile Türkiye’nin üretken dinamiklerinden biri olmasında ki en büyük etken, vatanımıza duyduğumuz aşk ve bağlılıkla, inançla çalışmamızdır. Hep söylediğimiz gibi bundan sonra da; ‘Türkiye için, vatanımız için hep beraber çalışacağız, geleceğimiz için evlatlarımız için hep beraber başaracağız.’ ” dedi.

Duygulu Anlar Yaşandı

Gecede, YDA’nın ilk kuruluş yıllarından bugüne olan fotoğraflarla hazırlanan slayt gösterisi çalışanların büyük beğenisini toplarken, ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan kardeşler Hüseyin ve Cüneyt Arslan’ın yetenekli gençlere geleceklerini inşa ederken yardımcı olmak amacıyla kurdukları “Yaşar Dede Arslan Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı”nın destekleriyle öğrenimlerini tamamlayıp meslek edinen gençlerden geceye katılanlarla duygulu anlar yaşandı.

hüseyin_arslan
3
1