Süleyman Demirel Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen “Girişimcilik” konulu konferansın davetli konuşmacısı; inşaat, havacılık, sağlık ve tarım gibi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından YDA Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan’dı.  Arslan; 1000 kişilik konferans salonunu dolduran gençlere girişimcilik ve girişimcilik fırsatlarını anlattı.

Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansın ev sahipliğini Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu yaptı.  Geçtiğimiz aylarda İtalya’da gerçekleştirilen “2023 Türkiye İnşaat Vizyonu” konulu workshopta sunum yapan, 15 Nisan’da Londra’da gerçekleştirilecek “Türkiye’de Yatırım” konulu foruma da kamu özel sektör ortaklığı modeli ile ilgili davetli konuşmacı olarak katılacak olan Hüseyin Arslan;  yurtiçi ve yurtdışında pek çok konferans ve panelde konuşma yaptığını ancak gençlerle bir araya geldiği bu tür organizasyonların kendisine ayrı bir heyecan yaşattığını belirtti.

Başarıya giden yolda herkesin farklı bir hikayesi olduğuna değinen Hüseyin Arslan başarılı insanların ortak yönlerinin olduğunu vurgulayarak başarılı olmanın püf noktalarını şöyle sıraladı: “Kendi alanınızda uzman veya maksimum bilgiye sahibi olmalı, kendinize güvenmeli, hayatta her şeyi değiştirebilirim cesaretini kendinizde bulabilmelisiniz. İş bitirici olmalı yani size verilen görevleri eksiksiz ve zamanında yerine getirebilmelisiniz. Liderlik misyonuna sahip olmak, inanmak ve inandığını yaşayabilmek de başarının diğer unsurudur. ” Arslan, öğrencilere Fatih Sultan Mehmet’in hayatından kesitler de anlatarak girişimciliği farklı boyutlardan ele aldı. Duygusal zekanın çok daha etkili olduğuna duyduğu inancı dile getiren Arslan, iletişimde empatinin önemini vurgulayarak “Karşımızdakini anlayıp, düşüncelerimizi sağlıklı bir şekilde iletebiliyorsak iletişim kurabiliyoruz demektir.” dedi. Konferans sonunda Rektör Prof. Dr. Hasan İbicioğlu; Hüseyin Arslan’a katılımlarından dolayı teşekkür ederek, plaket  sundu.

girisimcilik
girisimcilik-2