Ziyaretçilerine açık havada alışveriş keyfi sunan YDA PARK AVENUE LİFE Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 20 Mayıs’ta kapılarını açtı.

YDA Group bünyesinde hizmete açılan YDA Park Avenue Life Alışveriş ve Yaşam Merkezi ünlü markaları, gurme restoranları, eğlence merkezi ve spor merkeziyle, kapalı alan AVM’lere alternatif cadde mağazacılığı konseptini hayata geçiriyor.

Ebeveynlerin alışveriş yaparken, çocukların oyun – eğlence merkezinde hoşça vakit geçirebileceği YDA Park Avenue Life konumu itibariyle de dikkat çekiyor. Son dönemde konut sektöründeki nitelikli projelerle ve Anadolu Bulvarı gibi önemli ulaşım yatırımlarıyla Ankara’nın en hızlı değer kazanan bölgesi Yenimahalle’de 1.855 konutluk YDA Park Avenue konutlarının hemen yanı başında hayata geçirilen toplamda 37.000 m2 ’lik alanda 56 mağaza bulunan YDA Park Avenue Life; ünlü markaları, kafeleri, gurme restoranları, süpermarketi, oyun – eğlence merkezi, spor salonu ve sosyal alanlarıyla Ankaralıların yeni cazibe merkezi olmayı hedefliyor.

Ankara’nın alışveriş hayatına yeni bir soluk kazandırmayı hedeflediklerini belirten YDA Group Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mimar Cahit Yılmaz; YDA PARK Avenue Life’ın en büyük özelliğinin ziyaretçilere sokakta dolaşırken alışveriş yapma keyfini veren açık hava konsepti olduğunu söyledi. Her yaştan insana hitap eden birden fazla markayı aynı çatı altında buluşturduklarını belirten Yılmaz; son dönemde tüketicinin hem yemek yiyip hem alışveriş yapabileceği eski cadde ortamını talep etmesiyle alışverişin rotasının açık hava mağazacılığına çevrildiğini söyledi. Yükselişe geçen bu konsepti Ankara’da en kapsamlı haliyle hayata geçirdiklerine değinen Yılmaz; Ankaralıların özellikle yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde nefes alabilecekleri keyifli bir projeye imza atmaktan memnuniyet duyduklarını belirtti.

Başkan Yaşar: “Burası Ankara’nın Yeni Cazibe Merkezi Olacak”

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar açılışta yaptığı açıklamada: “Burası Ankara’nın yeni cazibe merkezi, yükselen değeri” dedi. Bölgenin kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirten Yaşar, “Kapalı alan AVM modası artık bitti. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar kapalı alışveriş merkezi yok. Bu proje önümüze geldiğinde, ‘Burayı çarşı şeklinde, insanların açık havada rahat rahat gezebileceği şekilde yapalım’ dedik. Çok güzel bir proje oldu, herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.