ESKİŞEHİR KENTSEL ULAŞIM VE TOPLU TAŞIMA SİSTEMİ PROJESİ TRAMWAY UZATMA HATLARI YAPIM İŞİ

Kent İçi Ana Ulaşım Planı doğrultusunda; kent merkezindeki araç yoğunluğu azaltılarak, ticari hayatın yoğun olduğu bölgelerde yayaların öncelikleri göz önüne alınarak, araç yerine insan odaklı düzenlemelerle hayata geçecek olan tramway sisteminin alt yapı, raylı sistem, inşaat işleri, raylı sistem elektromekanik ve elektrifikasyon işleri yapılmaktadır. Proje 2014 yılında hizmete açılacaktır.

Untitled

CEYLANPINAR TIM 2. KISIM (157 ADET) CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMİ

TİGEM tarihinin en büyük projesi olan ve arazi varlığının %50’sini kapsayan Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nde yürütülen Sulama Projesi, bu güne kadar gerçekleştirilen en büyük tarımsal basınçlı sulama projesidir. TİGEM’de ilk defa 275 adet Center-Pivot sistemi satın alınarak, montaj işlerine başlanmıştır. İki bölümden oluşan Projenin tamamlanmasıyla, Ceylanpınar Tarım İşletmesinin 920 bin dekarı sulu tarım arazisi haline gelecektir.Projenin en önemli özelliklerinden birisi hem ülkenin, hem de bölgenin sosyo-ekonomik yapısı üzerinde yaratacağı etkidir. Bu yönü ile ele alındığında, Proje kapsamında 3.700 kişiye istihdam sağlanacağı ve aileleri ile birlikte yaklaşık 15 bin kişinin bu durumdan dolaylı olarak yararlanacağı söylenebilir.

Untitled

CEYLANPINAR TIM 1. KISIM (121 ADET) CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMİ

TİGEM tarihinin en büyük projesi olan ve arazi varlığının %50’sini kapsayan Ceylanpınar Tarım İşletmesi’nde yürütülen Sulama Projesi, bu güne kadar gerçekleştirilen en büyük tarımsal basınçlı sulama projesidir.

Untitled

DİKMEN - DURAĞAN YOLU TOPRAK TESVİYE VE SANAT YAPILARI İŞİ

Altyapı projesi kapsamında hafriyat, toprak tesviye, sanat yapıları, asfalt kaplama ve çift şeritli yol yapılmıştır.

dikmen-duragan

İNÖNÜ BULVARI ALTGEÇİT KÖPRÜSÜ İNŞAATI TEMEL KAZIK VE KAZIK BAĞLAMA İŞLERİ

800 m uzunluğunda olan alt geçit köprüsünde hafriyat, 16.800 m temel kazık ve kazık bağlantı işleri ve altyapı işleri 90 günde tamamlanarak idareye teslim edilmiştir.

inonu-bulvari

SİNCAN (FATİH) KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI

Köprülü kavşak projesi kapsamında 250.000 m3 hafriyat, 32.000 m temel kazıkları, kazık bağlantıları, altyapı işleri ve ön germeli prefabrik kirişlerin projesine göre üretilmesi ve yerine montajı gerçekleştirilmiştir.

sincan-fatih-kopru

E-90 KARAYOLU TUGAY KÖPRÜLÜ KAVŞAK İNŞAATI

Yonca yapraklı köprülü kavşak projesi kapsamında 145.000 m3 hafriyat, 1450 m forekazık, 35.000 m2 asfalt ve dolgu prekast duvar kaplaması yapılmıştır.

92

100.YIL BULVARI VE AĞABALİ CADDESİ KÖPRÜLÜ KAVŞAK İNŞAATI

Köprülü Kavşak Projesi kapsamında hafriyat, temel kazıkları, kazık bağlantıları, altyapı işleri ve ön germeli prefabrik kirişlerin projesine göre üretilmesi ve yerine montajı gerçekleştirilmiştir.

100-yil-agabali

DOĞUMEVİ KÖPRÜLÜ KAVŞAK İNŞAATI

Köprülü kavşak projesi kapsamında 25.000 m3 hafriyat, 3.000 m temel kazıkları, kazık bağlantıları, altyapı işleri ve öngermeli prefabrik kirişlerin projesine göre üretilmesi ve yerine montajı gerçekleştirilerek 70 günde hizmete açılmıştır.

95

BARIŞ BULVARI, 100. YIL BULVARI VE 19 MAYIS BULVARI ALTGEÇİTLİ KAVŞAK DÜZENLEME İNŞAATI

Köprülü kavşak projesi kapsamında 150.000 m3 hafriyat, 24.000 m temel kazıkları, kazık bağlantıları, yaklaşım yolları çelik destek kolonları, altyapı işleri ve öngermeli prefabrik kirişlerin projesine göre üretilmesi ve yerine montajı gerçekleştirilmiştir.

96

ÇANKAYA DİKMEN İLKBAHAR CADDESİ KANALİZASYON VE YAĞMUR SUYU BORU HATTI İNŞAATI

Proje kapsamında Altyapı ve Boru Hattı Şebeke Sistemi işi yapılmıştır.

ilkbahar-caddesi

BAYBURT SULAMA KANALLARI İNŞAATI

Açık trapez kanalları ve kanaletleri, hafriyat ve inşaat işleri yapılmıştır.

bayburt-sulama

ULUS HEYKEL VE SAMAN PAZARI ARASI ANDEZİT KAPLAMA, TRETUAR VE ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

3.200 m uzunluğunda caddenin çevre düzenlemesi, yan yolları ve kaldırımların yenilenmesi yapılmıştır.

ulus-heykel

SİNCAN MAREŞAK ÇAKMAK BÖLGESİ KANALİZASYON SİSTEMİ İNŞAATI

Altyapı ve Boru Hattı Şebeke Sistemi yapılmıştır.

sincan-maresal

BOSTANBAŞI MALATYA KANALİZASYON İNŞAATI

Altyapı ve Boru Hattı Şebeke Sistemi yapılmıştır.

bostanbasi-malatya

ASTANA VALİLİĞİ KÜLTÜR VE DİNLENME PARKI (KAZAKİSTAN)

Astana Valiliği Kültür ve Dinlenme Parkı işi kapsamında Astana şehir parkının renovasyonu, yürüme yolları ve peyzaj işleri, saat kulesi inşaatı, atraksiyonlar, çocuk oyun alanları, havuz ve fiskiye sistemlerinin uygulanması işleri ve açık yüzme havuzu yapımı bulunmaktadır. Projenin hedeflenen bitiş tarihi Temmuz 2017’dir. 2016 yılı sonu itibarıyla % 95’i tamamlanmıştır.

ASTANA İÇME SUYU FLİTRELEME İSTASYONU REKONSTRÜKSİYON İŞİ (KAZAKİSTAN)

TURKUAZ-YDA Ltd. Şti. tarafından yapılan 200 bin m3/ Gün Kapasiteli Mevcut Pompalı İçme Suyu Filtreleme İstasyonunun Rekonstrüksiyon İşi kapsamında yeni tesis binaları inşası ve mevcut tesis yapılarının cephe ve çatılarının yenilenmesi, tüm bina içi ince işlerinin yapılması, çelik yapıların inşası, su yapılarında tamir harcı ve epoksi izolasyon işlerinin yapılması ve çevre düzenlemesi, toprak altı/toprak üstü ve bina içi tüm çelik, HDPE ve paslanmaz boru hatlarının yenilenmesi, tüm vana ve pompa sistemlerinin yenilenmesi, hipoklorit sisteminin kurulup devreye alınması, poli ünitelerinin yenileri ile değiştirilmesi ve tüm diğer proses ekipmanların yenilenmesi, ısıtma havalandırma sistemlerinin yenilenmesi, tüm elektrikotomasyon malzeme ve ekipmanlarının yenilenmesi ve halihazırda çalışmakta olan mevcut tesise adaptasyonu işleri yer almaktadır. Projenin hedeflenen bitiş tarihi Haziran 2017’dir. 2016 yılı sonu itibarıyla % 58,45’i tamamlanmıştır.

ASTANA EXPO 2017 ALTYAPI İNŞAATI İŞLERİ (KAZAKİSTAN)

Astana Expo-2017 Ulusal Ortaklığı A.Ş. (%50 YDA, %50 TURKUAZ) tarafından yapılan Astana Expo 2017
Bina İnşaatı ile ilgili uygulama sözleşmesi kapsamında içme suyu-kanalizasyon – yağmur suyu altyapı hatları, ısıtma altyapı hatları, elektrik-iletişim altyapı hatları, dış aydınlatma, peyzaj-sulama işleri, çevre düzenleme, asfalt yollar, kiosk ve navigasyon işleri yer almaktadır. Projenin hedeflenen bitiş tarihi Mayıs 2017’dir. 2016 yılı
sonu itibarıyla % 72,54’ü tamamlanmıştır.

Astana Expo 2017 Fuar Alanı 73 hektar alan üzerine kurulmuştur.